+420 544 423 446 mudr.kovarikova@seznam.cz

Naše služby

Součástí naší práce je již zmiňovaná homeopatie. To je přírodní léčebná metoda využívána hlavně v alternativní medicíně. Metoda zkoumá pacienta jako celek, což přispívá k většímu úspěchu uzdravení. Cíl homeopatické léčby je obnova zdraví a imunity. Nejde o potlačení příznaků, tak jak jsme zvyklí ze západní medicíny, kde vlastně není odstraněna příčina, proto se nemoci mohou i často opakovat. Metoda používá vysoce zředěné látky, je to proces, při kterém se účinná látka přidá k určitému množství rozpouštědla, z této kapaliny se odejme jeden díl a přidá se k němu opět určité množství rozpouštědla. Tento proces se opakuje, dokud není dosaženo požadovaného zředění. Další možností výroby homeopatik je protřepávání, přičemž se lékaři domnívají, že tento způsob dodá homeopatiku větší energii. Nejsou známy nežádoucí účinky u vysoce zředěných homeopatik. Pokud se tyto látky ve vyšší koncentraci aplikují zdravému jedinci, vyvolají u něj podobné příznaky jako je léčená choroba u nemocného. Pokud se látky vysoce zředí a podají se nemocnému, tak příznaky nezhorší, ale naopak se zlepší či vymizí. Homeopatika se podávají v různých formách a to v cukrových kuličkách, tabletách, kapkách, mastech, gelech nebo čípkách. Vhodnou formu navrhne lékař podle pacientových problémů.

Tablety se rozpouští v ústech většinou 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle. V některých případech může lékař doporučit užívání více homeopatik najednou s alespoň 15 minutovým odstupem mezi jednotlivými tabletami. Výhodou je, že homeopatika mohou užívat těhotné i kojící ženy, samozřejmě po konzultaci s lékařem.

Homeopatická léčba se využívá například při odvykání kouření, únavě, psychických problémech, chřipkových stavech, alergii, po úrazech, apod.…

Další služby:

  • Všeobecná praxe
  • Léčebná praxe
  • Preventivní péče

Preventivní péče mnohdy předejde následným větším zdravotním problémům. Důležité je, aby se pacient nebál přijít s jakýmkoliv problémem včas. Provádíme preventivní prohlídky, kde hodnotíme stav pacienta, nejlépe pravidelně jednou za 2 roky. Tyto prohlídky jsou zcela hrazeny zdravotní pojišťovnou. Během pravidelných prohlídek lze objevit nemoc v počátku a začít tak účinně léčit. Je proto důležité docházet na prohlídky, i když se cítíte zdraví. V rámci prevence se zajímáme o rodinnou anamnézu, dřívější nemoci, poslední očkování, Vaši práci a životní návyky. Kontrolujeme dutinu ústní, zrak, měříme krevní tlak, pohmatem kontrolujeme dutinu břišní atd.… Provádíme všechna vyšetření. Jsme ochotni poradit, jak chránit své zdraví.